Fascynująca trylogia

Pietno/Sfora/Cherub – blog książkowy

Pakiet: Pietno/Sfora/Cherub brutalna trylogia autorstwa Przemysława Piotrowskiego

Pakiet: Pietno/Sfora/Cherub brutalna trylogia autorstwa Przemysława Piotrowskiego

“PIĘTNO”

Pierwszy tom o warszawskim komisarzu Igorze Brudnym, który nie lubi wracać do swej przeszłości choć może nie mieć innego wyboru.

W Zielonej Górze facet łudząco podobny do Brudnego jest poszukiwany w sprawie wyjątkowo brutalnego zabójstwa. Komisarz choć nie chce to wraca do rodzinnej miejscowości by rozwiązać tajemnicę swego pochodzenia oraz oczyścić się z wszelkich podejrzeń. Na miejscu działają już ludzie z zespołu śledczego którym dowodzi inspektor Romuald Czarnecki. Bestialstwo mordercy nie pozostawia złudzeń, że to dopiero początek. Obecność warszawskiego policjanta dodatkowo utrudnia całe dochodzenie. Choć inspektor Czarnecki jest przekonany, że Brudny jest kluczem do rozwiązania sprawy. Ale czy może mu ufać?

“SFORA”

Drugi tom toczy się zimą. W lesie nie daleko Zielonej Góry znaleziono ludzką rękę. Pierwsze jej oględziny wskazują na odgryzienie. I to nie byle jakie. Ręka została odgryziona przez człowieka.

Pojawiające się w mediach pogłoski o grasującym w okolicach wilkołaku powodują że w mieście narasta coraz większy niepokój. Niewiele później funkcjonariusze natrafiają na rozszarpane przez wilki ciało. Okazuje się że odnalezione został trup zaginione zakonnicy. Inspektor Czarnecki powołuje grupę w której znajduje się Igor Brudny i Julia Zawadzka ze stołecznej policji. Umiejętności oraz ciężka przeszłość warszawskiego komisarza mogą być o wiele bardziej pomocne niż mgło by się wydawać. Mimo wszelkich podjętych działań śledztwo jest coraz bardziej skomplikowane. Brudny musi się dowiedzieć czy morderca ma jakieś powiązania z sierocińcem, w którym wychował. Łowy dopiero się rozpoczęły.

“CHERUB”

Przeszłość upomina się po raz ostatni o naszego warszawskiego policjanta.

Jest lato, a nasz komisarz śledczy dostaje pamiątkę z przeszłości. W tym samym czasie zostaje zamordowany i okaleczony zielonogórski prokurator Brunon Kotelski. Sprawę przejmuje Arleta Winnicka. Miejsce zbrodni, które zostało wcześniej zainscenizowane oraz brak śladów nie pozostawiają złudzeń. Morderca jest bez skrupułów, panuje nad wszystkim i nie sposób przewidzieć jego dalsze posunięcia. Szykuje się jedna z najtrudniejszych spraw w karierze śledczych, gdyż zbrodniarz daje wszystkim odczuć że nie mogą czuć się bezpiecznie. Komisarz Brudny jest zdeterminowany pozostawić na zawsze za sobą przeszłość oraz uratować ludzi na życiu, których najbardziej mu zależy. Dlatego podejmuje wyzwanie.

Trylogia napisana przez Piotrowskiego jest kryminałem sensacyjnym. Fabuła jest niecodzienna i trzymająca cały czas w napięciu przez co ciężko oderwać się od książki. Główny bohater przez wszystkie trzy tomy świetnie jest rozwijany. Wszystkie postacie jak i tło historyczne również zasługują na uznanie.  ale również całe tło historyczne i oczywiście inne ważne postacie. Książki są bardzo wciągające. Nigdy nie byłem fanem kryminałów, ale sięgnąłem po Pakiet: Pietno/Sfora/Cherub od Tania Książka z polecenia. Absolutnie nie żałuję. Całą trylogię przeczytałem w kilka dni i jestem zachwycony.

 

Powrót do góry